Zabiegi i masaże twarzy kluczem do pięknej i zdrowej skóry

Nieskazitelnie czysta, zadbana i piękna twarz to pragnienie każdej kobiety bez względu na wiek, status rodzinny, czy pozycję zawodową. Wszystkie, bez wyjątku chcemy czuć się dobrze i pewnie w swojej skórze. Możemy inwestować w najlepsze kosmetyki kryjące, podkłady, korektory i pudry, ale gdy pielęgnacja naszej skóry nie będzie utrzymana na odpowiednim poziomie, efekt nigdy nie będzie zadowalający. Jak zatem wydobyć prawdziwe piękno i blask twarzy? Czy możemy mieć wpływ na wygląd i kondycję naszej skóry bez konieczności stosowania metod inwazyjnych i ingerencji medycznej w strukturę naszej skóry? Jak się okazuje i w tym przypadku zabiegi i masaże spełniają należycie swoją funkcję, bez zastosowania igieł, botoksu czy nici liftingujących.

Rodzaje zabiegów i masaży na twarz

Działanie przeciwzmarszczkowe, ujędrniające i wygładzające – tego pragniemy i tego właśnie oczekujemy po wizycie w salonie masażu. Wśród licznych metod i naturalnych sposobów radzenia sobie, z jakby nie było, pogarszającą się wraz z wiekiem kondycją i jędrnością naszej skóry, na uwagę w szczególności zasługuje kilka pozycji, a są to między innymi:

Peeling kawitacyjny

Fale ultradźwiękowe to główny bohater tego zabiegu. Głębokie oczyszczenie i regeneracja osłabionej skóry twarzy to główny cel każdej zaplanowanej sesji. Zdecydowaną zaletą peelingu jest jego stuprocentowe bezpieczeństwo i brak efektów ubocznych, a zamiast negatywnych skutków każdy uczestnik zabiegu może spodziewać się:

  • oczyszczenia,
  • liftingu,
  • likwidacji przebarwień,
  • dotlenienia,
  • wzmocnienia,
  • eliminacji martwego naskórka.

Mikrodermabrazja

Bez wątpienia to jedna z pionierskich metod, którą wyróżnia luksus i klasa sama w sobie. Mikrodermabrazja to nie co innego niż mechaniczne, stopniowe ścieranie kolejnych warstw naskórka w celu usunięcia widocznych nieprawidłowości skórnych oraz otwarcie drogi do powstawania nowych, zdrowych komórek. Jej popularność stałe rośnie, a klienci (zarówno mężczyźni, jak i kobiety), coraz częściej decydują się na głęboką regenerację tej niezwykle ważnej części ciała, jaką jest nasza twarz.

Sonoforeza

Podstawowa informacja dotycząca tego zabiegu o dość trudnej do wymówienia nazwie to: działanie przeciwzmarszczkowe za pomocą fal dźwiękowych (ultradźwięków). Sonoforeza jest jednym z rodzai mikromasażu, który dzięki swojemu dogłębnej działaniu usprawnia przepływ krwi i limfy, animując komórki do działania.

Ważna informacja: aby zabieg sanoforezy był skuteczny, musi być poprzedzony peelingiem kawitacyjnym.

Próżniowy masaż twarzy

Metoda, która w swoim przebiegu wykorzystuje bańki chińskie. Do niedawna bańki chińskie znajdowały swoje zastosowanie w walce z cellulitem i nadmiarem tkanki tłuszczowej na poszczególnych partiach ciała. Ujędrniająca moc tych niepozornych, silikonowych, czy też szklanych masażerów poszerzyła swoje działania o wzrastającą każdego roku popularność wśród kobiet borykających się z brakiem jędrności i witalności skóry w obrębie twarzy.

Mezoterapia bezigłowa

Odmłodzenie, pozbycie się brzydkich plam i niedoskonałości oraz przywrócenie skórze naturalnego, lśniącego blasku to główne założenia tego zabiegu, a realizacja jest możliwa dzięki użytym składnikom aktywnym zainicjowanym w głąb skóry twarzy. Mezoterapia bezigłowa stanowi idealną alternatywę do mezoterapii igłowej i skalpela.

Chiński masaż twarzy Gua Sha

Charakteryzuje go intensywne masowanie i uciskanie poszczególnych partii twarzy. Jest to rytuał holistyczny, głęboko liftingujący z jednoczesnym oczyszczeniem naszej skóry z toksyn i zanieczyszczeń. Zabieg ten od pokoleń stanowi niezastąpioną część życia każdej kobiety z Azji i Chin. Systematycznie wykonywany chiński masaż twarzy pobudza nasze komórki do wzrostu, przyczyniając się w dużym stopniu do ogólnej poprawy kondycji i kolorytu naszej skóry oraz łagodzenia istniejących zmarszczek.

Japoński masaż twarzy

Osiągnięcie harmonii i balansu na płaszczyźnie fizycznej, psychicznej i duchowej to główne założenie przeprowadzanego zabiegu. Rytuał ten stanowi wielopokoleniową tradycję, określaną jako ,,droga do naturalnego piękna”. Masaż japoński przebiega etapami, począwszy od wprowadzenia ciała w stan głębokiego relaksu, następnie wykonanie drenażu limfatycznego i liftingu. Całość zabiegu idealnie dopełnia stymulacja pracy głównych narządów wewnętrznych przy pomocy akupresury.

Wskazania do wykonywania masażu twarzy:

  • głębokie zmarszczki,
  • zmarszczki mimiczne,
  • brak nawilżenia (skóra przesuszona),
  • ,,szara skóra”,
  • zmęczenie,
  • stres,
  • skóra wystawiona na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych (UV, mróz),
  • obrzęki,
  • cienie pod oczami,
  • przebarwienia, nierówny koloryt skóry,
  • skóra po solarium,
  • drugi podbródek,
  • wiotkość skóry, twarzy i szyi,
  • brak jędrności skóry,
  • skóra zanieczyszczona.

Próżniowy masaż twarzy bańkami – cudowny sposób na odmłodzenie, czy niebezpieczna fanaberia kobiet?

Ten rodzaj zabiegu wymaga szczególnej analizy z naszej strony. Nieustannie, od wielu miesięcy wokół próżniowego masażu twarzy (tzw. cuppingu) toczy się wiele burzliwych dyskusji. Zabieg wzbudza ogromne zainteresowanie wśród kobiet zmagających się z wiotką skórą, utratą jej nawilżenia i naturalnego blasku, jednak sam sposób wykonywania zabiegu budzi już pewne kontrowersje. Czy zatem próżniowy masaż twarzy z wykorzystaniem baniek chińskich może i powinien być wykonywany samodzielnie przez kobiety, jak to było w przypadku znanej vlogerki, która to rozsławiła ten zabieg w wirtualnym świecie? Odpowiadamy: oczywiście, że nie! Ten z pozoru niewinny i prosty do wykonania rytuał wymaga ogromnej precyzji, doświadczenia i przede wszystkim wiedzy ze strony osoby posługującej się bańkami chińskimi w obrębie skóry twarzy. Każda kobieta podejmująca próbę samodzielnego wykonania zabiegu, bez wcześniejszego zdobycia wiedzy na warsztatach, czy też szkoleniach w salonach masażu, musi mieć świadomość ryzyka, jakie niesie za sobą zbyt silne wykonanie masażu próżniowego. W najgorszym przypadku może bowiem dojść do nieodwracalnego zerwania włókien kolagenowych, co w rezultacie prowadzi do znacznego pogorszenia stanu skóry sprzed zabiegu. Warto pamiętać, że najważniejszą cechą towarzyszącą każdemu zabiegowi wykonywanemu przy użyciu baniek chińskich, jest stała kontrola zasysania. W zabiegach tego typu należy wystrzegać się wszelkich działań ,,na oko”, czy też na zasadzie ,,prób i błędów”, gdyż może okazać się, że uszkodzenia naszej skóry twarzy są tak głębokie, że jedynym ratunkiem dla poprawy nadszarpniętej jej kondycji jest zastosowanie metod inwazyjnych (np. fal radiowych). Korzyści z masażu próżniowego są zdecydowanie niepodważalne i prawdziwe, dlatego należy powierzyć swoją skórę specjaliście, zapewniając swojemu ciału bezpieczeństwo i należytą technikę wykonania zabiegu.

Istnieją również pewne przeciwwskazania do wykonywania masażu próżniowego na twarz:

  • cera bardzo wrażliwa,
  • cera naczynkowa,
  • głębokie zmiany trądzikowe (rany, stany zapalne).
Masaż twarzy

Podsumowując, powyżej przedstawiliśmy dużo teorii i faktów dotyczących zabiegów i masaży na twarz mających drogocenny wpływ na stan naszej skóry, a jak jest w praktyce? Czy naprawdę nie wystarczy zainwestować w znane marki kremów i preparatów pielęgnacyjnych, oferujących działanie przeciwzmarszczkowe, oczyszczające i pielęgnujące skórę twarzy? Otóż żaden z dostępnych na rynku kosmetyków nie jest w stanie zaingerować w stan skóry w takim stopniu, jak czynią to profesjonalne masaże i zabiegi. Niestety sam krem działa tylko na powierzchni naszej skóry, jego struktura nie jest w stanie wejść głęboko w komórki, a tym samym nie ma możliwości aktywować ich do działania. Do tego celu niezbędne jest zastosowanie mikromasażu, który stanowić będzie idealne dopełnienie naszej codziennej, domowej pielęgnacji skóry twarzy, szyi i dekoltu. Bez wątpienia sukcesem obecnych czasów, jest nieustający wzrost aktywności fizycznej społeczeństwa. Kobiety i mężczyźni zaczęli aktywnie uprawiać sporty, łącząc to ze zdrowym trybem życia. Nie zapomnijmy przy tym o pielęgnacji naszej skóry, a z całą pewnością to właśnie twarz wymaga szczególnej dbałości i dopieszczenia. Przy pomocy specjalistów każdy z nas może opanować skuteczne techniki samodzielnego masowania swojej twarzy, tak aby w bezpieczny i sprawdzony sposób zadbać o kondycje skóry. Zróbmy to dla siebie i swojej przyszłości, bo to przyszłość wskaże, co dobrego zrobiliśmy dla swojej skóry w przeszłości.

0/5 (0 Reviews)

Dodaj komentarz